Zaproszenie do prezentacji

I EDYCJA

Michał DROHOMIRECKI

Eugeniusz SKARUPA

TYWOREK

Marek KUNCER

Karolina WRÓBLEWSKA

Marcin JAGIELLICZ

Rafał MYSIOR

Kazimierz KOZAKIEWICZ

Kazimierz SZYMELA

Krzysztof ADAMCZYK

Karolina CHOCHOL

II EDYCJA

Wyniki losowania II edycji

Marcin DURCZAK

Bolesław BRZUCHACZ

Marek HENCZKA

Tomasz CHYZIŃSKI

Monika JUCHNIEWICZ

Ewa KOKOSZKA

Marek BACHMATIUK

III EDYCJA

Wyniki losowania III edycji

Takis MAKANDASIS

Barbara MALINOWSKA

Katarzyna GIELEC

Wiesław ŻYWICKI

Danuta GÓRALSKA-NOWAK

Lila KONAT

IV EDYCJA

Janusz BARTKIEWICZ

Joanna KOSTRZEWSKA

Tomasz NASIÓŁKOWSKI

Maria KRAJEWSKA

V EDYCJA

Zaproszenie do prezentacji

Liliana GRONUŚ

Estera GRABARCZYK

Paweł GÓRECKI

Margareta PELESZ

Kamila SKRUSZENIEC

 

    Wałbrzyszanie i ich pasje

 

Janusz Bartkiewicz,
emerytowany podinsp. Policji. 
Tel. 606-41 22 16 
e-mail: januszbar@onet.eu   

Lat (już niestety ) 60, ale tylko metrykalnie. Urodziłem się i wychowałem we Wrocławiu, gdzie też studiowałem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 1968-1973. Przez trzy lata ( 1965-1968) mieszkałem w Świdnicy, gdzie ukończyłem naukę w Liceum Ogólnokształcącym Nr II. Ze Świdnicy pochodzi też zarówno moja pierwsza, jak i druga żona i tam urodziła się moja córka Adrianna. Natomiast syn -Alan - jest już urodzonym wałbrzyszaninem z krwi i kości. Do Wałbrzycha losy rzuciły mnie w 1973 roku, z nakazem pracy w Hucie" Karol" , która w tamtym okresie była dumą tego miasta. Przyjechałem tu, bo wówczas absolwenci Wydziału Prawa objęci byli nakazem pracy, wystawianym przez Pełnomocnika ds. Zatrudnienia Studentów. Każdy, kto do końca września sam sobie pracy nie załatwił, lądował tam, gdzie go skierował pełnomocnik. No i wylądowałem w Wałbrzychu, bo pracy sam jakoś sobie nie znalazłem. 

W marcu 1980 roku rozpocząłem służbę w Komendzie Wojewódzkiej MO w sekcji ds. zabójstw i rozbojów wydziału kryminalnego. W latach 1993-1999 pełniłem funkcję naczelnika tego wydziału, a po reorganizacji administracyjnej trafiłem do wydziału kryminalnego KWP we Wrocławiu ( z rocznym epizodem w CBŚ KGP w Warszawie ). Od 1 lipca 2003 roku pozostaję na emeryturze, ale wszystkich nici z dawną służbą nie zerwałem, albowiem od 2004 roku staram się doprowadzić do ponownego procesu w głośnej sprawie zabójstwa wałbrzyskiego antykwariusza, dokonanego w dniu 16 marca 2000 roku. Poezją zajmowałem się chyba od zawsze, ale było to pisanie do tzw. szuflady i wiele z tego, co udało mi się napisać, porwał gdzieś wiatr historii. Staram się też opisywać otaczającą mnie rzeczywistość, wykorzystując gościnne łamy wałbrzyskiego tygodnika 30 minut, co nie zawsze spotyka się z wyrozumiałością bliższych lub dalszych znajomych. Mam jednak wiele sygnałów, że to co piszę nie pozostaje bez echa i wywołuje żywe reakcje. I to mi wystarcza. 

Aktualnie podjęłam się heroicznej próby opisania (prozą ) mojej kilkuletniej walki o ujawnienie całej prawdy o tym, kto zabił antykwariusza i dlaczego od lat w więzieniu siedzi dwóch (moim zdaniem ) niewinnych chłopaków. Myślę, że uda mi się pracę tą zakończyć już w tym roku. Co do moich wierszy…. No cóż, piszę o sobie i wszystko co napisałem, odnosi się do rzeczywistych wydarzeń, w których brałem bezpośredni udział, lub których byłem jedynie obserwatorem. Mam nadzieję, że tymi moimi sercogryzmami umilę komuś chociaż krótką chwilkę.

Pozdrawiam serdecznie.

PLIK DO POBRANIA:

 


 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |