Zaproszenie do prezentacji

I EDYCJA

Michał DROHOMIRECKI

Eugeniusz SKARUPA

TYWOREK

Marek KUNCER

Karolina WRÓBLEWSKA

Marcin JAGIELLICZ

Rafał MYSIOR

Kazimierz KOZAKIEWICZ

Kazimierz SZYMELA

Krzysztof ADAMCZYK

Karolina CHOCHOL

II EDYCJA

Wyniki losowania II edycji

Marcin DURCZAK

Bolesław BRZUCHACZ

Marek HENCZKA

Tomasz CHYZIŃSKI

Monika JUCHNIEWICZ

Ewa KOKOSZKA

Marek BACHMATIUK

III EDYCJA

Wyniki losowania III edycji

Takis MAKANDASIS

Barbara MALINOWSKA

Katarzyna GIELEC

Wiesław ŻYWICKI

Danuta GÓRALSKA-NOWAK

Lila KONAT

IV EDYCJA

Janusz BARTKIEWICZ

Joanna KOSTRZEWSKA

Tomasz NASIÓŁKOWSKI

Maria KRAJEWSKA

V EDYCJA

Zaproszenie do prezentacji

Liliana GRONUŚ

Estera GRABARCZYK

Paweł GÓRECKI

Margareta PELESZ

Kamila SKRUSZENIEC

 

    Wałbrzyszanie i ich pasje

 

Kamila Skruszeniec

Rękodzieło to jej największa pasja a od niedawna także sposób na życie. W maju 2012 roku wzięła udział w projekcie "Zostań kobietą Sukcesu", który otworzył jej drzwi do wymarzonego biznesu. Otrzymawszy dotację z Unii Europejskiej, jak na prawdziwą kobietę przystało, dała się ponieść magii zakupowego szaleństwa. Trzydzieści tysięcy złotych tylko czekających na to, żeby je jak najszybciej wydać - to spełnienie marzeń każdej kobiety.

Do tamtej pory Kamila tworzyła ze wszystkiego i niczego. Ze starych swetrów, guzików, butelek po winach lub babciowych spódnic w rozmiarze XXL powstawały prawdziwie arcydzieła. Zakupienie materiałów z unijnych pieniędzy pozwoliło jej w pełni rozwinąć skrzydła i wydobyć wszystkie pokłady drzemiącego w niej artystycznego potencjału.

Własnoręcznie tworzy biżuterię, szyje torby i zabawki dla dzieci oraz zajmuje się decupagem. Jej sklep "Skruszakowo" to prawdopodobnie najbardziej kolorowe miejsce w okolicy, a sama Kamila to zdecydowanie najbardziej barwna Wałbrzyszanka.

Jej wizerunek i przepełniona kolorami, radosna twórczość są sposobami walki z monotonią i szarością dnia codziennego. Nie ma chyba w Wałbrzychu osoby, która bardziej kontrastowałaby z wielką, szarą ludzką masą na co dzień snującą się ulicami naszego miasta.

Klienci sklepu uparcie pytają ją o to, czy ukończyła Akademie Sztuk Pięknych. Otóż nie - jest samoukiem, nigdy nie uczęszczała do żadnej szkoły plastycznej, choć zdaniem znanej rzeźbiarki Barbary Falender, tkwi w niej potencjał, który z łatwością pozwoliłby odnaleźć się jej wśród studentów najbardziej prestiżowej szkoły plastycznej w Polsce.

"Pokaż mi swój dom, a powiem ci kim jesteś" - głosi przysłowie, które w przypadku Kamili Skruszeniec wydaje się być wyjątkowo trafne. Jej mieszkanie to jeden wielki dwudziestoczterogodzinny warsztat pracy. Odwiedzający ją znajomi przywykli już do tego, że każdą wolną chwilę wykorzystuje na artystyczne eksperymenty.

Swoją twórczość promuje dosyć nietypowo - wysyłając własnoręcznie szyte kucyki w szalone podróże dookoła świata. Mali, kolorowi podróżnicy nie przegapią żadnej nadarzającej się okazji, żeby wyruszyć w drogę. Zdjęcia kucyków w mniej lub bardziej egzotycznych zakątkach naszego pięknego globu można zobaczyć klikając na tego oto linka: http://www.facebook.com/pages/Skruszakowo/268213199892465,  bądź wpisując w wyszukiwarkę facebooka nazwę sklepu "Skruszakowo".

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 


 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |