Zaproszenie do prezentacji

I EDYCJA

Michał DROHOMIRECKI

Eugeniusz SKARUPA

TYWOREK

Marek KUNCER

Karolina WRÓBLEWSKA

Marcin JAGIELLICZ

Rafał MYSIOR

Kazimierz KOZAKIEWICZ

Kazimierz SZYMELA

Krzysztof ADAMCZYK

Karolina CHOCHOL

II EDYCJA

Wyniki losowania II edycji

Marcin DURCZAK

Bolesław BRZUCHACZ

Marek HENCZKA

Tomasz CHYZIŃSKI

Monika JUCHNIEWICZ

Ewa KOKOSZKA

Marek BACHMATIUK

III EDYCJA

Wyniki losowania III edycji

Takis MAKANDASIS

Barbara MALINOWSKA

Katarzyna GIELEC

Wiesław ŻYWICKI

Danuta GÓRALSKA-NOWAK

Lila KONAT

IV EDYCJA

Janusz BARTKIEWICZ

Joanna KOSTRZEWSKA

Tomasz NASIÓŁKOWSKI

Maria KRAJEWSKA

V EDYCJA

Zaproszenie do prezentacji

Liliana GRONUŚ

Estera GRABARCZYK

Paweł GÓRECKI

Margareta PELESZ

Kamila SKRUSZENIEC

 

    Wałbrzyszanie i ich pasje

 

Brzuchacz Bolesław
tel (074) 6466317
e-mail boleslaw06@o2.pl 

Nazywam się Bolesław Wojciech Brzuchacz. Pochodzę z Jodłówki W wieku 14 lat wyjechałem na stałe do Wałbrzycha, aby ulżyć matce, gdyż pochodzę z rodziny wielodzietnej, biednej, a było nas w domu sześcioro
dzieci. Ojciec nasz zmarł, jak miałem dziewięć lat, obecnie mam 6O lat. 

Jestem na szczęśliwej emeryturze, jak też moja żona Mariola zd. Chmielecka. Wychowaliśmy dwoje dzieci ;syn Jarosław, córka Koralia.Od kilku lat jesteśmy już dziadkami, wnuczek Dawidek ma lat 9,wnuczki;Oliwka i Roksanka mają po 5 latek. Dzieciom naszym pomagamy w wychowywaniu wnuków, jak tez mamy działkę na której spędzamy sporo czasu. Na działce mamy krzewy i kwiaty, które bardzo kochamy, przypominające nam domy rodzinne z których pochodzimy. Ja od ośmiu lat zacząłem pisać różnego rodzaju wiersze, a przede-wszystkim o naszych wnukach, przedszkolu, szkole, i tak mnie zafascynowało aby pisać wspomnienia z lat moich dziecinnych i dalszych formie wierszy.... 

Kilka wierszy wysłałem do Gazety Robotniczej-Słowo Polskie we Wrocławiu, a było to trzy lata temu na konkurs Dolny Śląsk pisze wiersze i bajki, pod patronatem poetki pani Olgi Tokarczuk,a wiersze moje zostały wyróżnione.
Najwięcej wierszy poświęciłem mojej wspaniałej Matce Stefanii Brzuchacz, najukochańszej osobie na świecie, która to nas wychowywała w strasznej biedzie ,a której to zawdzięczamy życie. Cieszyliśmy się długo Mamusią, a Ona nami. Zmarła w miesiącu sierpniu roku ubiegłego. Również napisałem kilka wierszy o tematyce sportowej ,piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna.

Poświęciłem również miejsca naszemu wspaniałemu skoczkowi Panu Adamowi Małyszowi, jak też napisałem wiele różnych wierszy na inne tematy, miedzy innymi o Dolinie Rospudzie, jak również o Sokołowsku, znajdującym się ,niedaleko Wałbrzycha. .Jednym słowem bardzo lubię pisać. Z serdecznymi pozdrowieniami .

PLIKI DO POBRANIA:

Bolesław Wojciech Brzuchacz

 


 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |