Maskotka Wałbrzycha 

  

JOHNY MOOFLON MASKOTKA WAŁBRZYCHA!!!

Czarujące stworzenie z błyskiem w oczach - bije od niego szyk i wdzięk. Olśniewający, łobuzerski uśmiech zachęca do bliższego poznania. Zna się na żartach, lubi pobrykać i fikać koziołki. Uwielbia dzieci i błysk flesza, chętnie pozuje do rodzinnych fotografii. Oto on - nowy "Rogaty Obywatel Miasta".Skąd się wziął Moofie?

Biuro Promocji Miasta zaprosiło młodych ludzi z Wałbrzycha do udziału w konkursie na "Gadżet lub maskotkę z Wałbrzycha", by wyłonić oryginalną maskotkę promującą miasto.

I miejsce w konkursie zajął "Johny Mooflon" w zdrobnieniu "Moofie" - figlarny muflonek - projekt autorstwa Pauliny Bienias, licealistki z I LO.

    

 

Komisja konkursowa tak uzasadniała swój wybór:
"Braliśmy pod uwagę nie tylko urodę propozycji, ale możliwości ich wykonania, popularnego wykorzystania. Kierowaliśmy się także strategią promocyjną miasta Wałbrzycha, w której Muflon i przyroda Wałbrzycha to ważne promocyjne elementy miasta"

Sama autorka mówiła, że pomysł zaczerpnęła z natury - te unikalne górskie zwierzęta, można często spotkać w okolicach Wałbrzycha i chciałaby by były one z miastem kojarzone.

Od projektu do maskotki ..................................... długa droga, ale już zrealizowana.

MOOFIE istniał tylko na papierze, trzeba było nadać mu bardziej realnych kształtów i zrobić z niego prawdziwą maskotkę - dziecięcy symbol Wałbrzycha. Po delikatnych zmianach w projekcie powstał pluszak Moofie, który jest już z nami.

   

 

Moofie ma również swojego dużego brata, który lubi imprezować i spotkać go można "na mieście".

   

   

   

   
 
   
 

 

A to Moofie w wersji rysunkowej autorstwa Marka Bachmatiuka

 

 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |