Zaproszenie do prezentacji

I EDYCJA

Michał DROHOMIRECKI

Eugeniusz SKARUPA

TYWOREK

Marek KUNCER

Karolina WRÓBLEWSKA

Marcin JAGIELLICZ

Rafał MYSIOR

Kazimierz KOZAKIEWICZ

Kazimierz SZYMELA

Krzysztof ADAMCZYK

Karolina CHOCHOL

II EDYCJA

Wyniki losowania II edycji

Marcin DURCZAK

Bolesław BRZUCHACZ

Marek HENCZKA

Tomasz CHYZIŃSKI

Monika JUCHNIEWICZ

Ewa KOKOSZKA

Marek BACHMATIUK

III EDYCJA

Wyniki losowania III edycji

Takis MAKANDASIS

Barbara MALINOWSKA

Katarzyna GIELEC

Wiesław ŻYWICKI

Danuta GÓRALSKA-NOWAK

Lila KONAT

IV EDYCJA

Janusz BARTKIEWICZ

Joanna KOSTRZEWSKA

Tomasz NASIÓŁKOWSKI

Maria KRAJEWSKA

V EDYCJA

Zaproszenie do prezentacji

Liliana GRONUŚ

Estera GRABARCZYK

Paweł GÓRECKI

Margareta PELESZ

Kamila SKRUSZENIEC

 

    Wałbrzyszanie i ich pasje

 

Maria KRAJEWSKA

 

O SOBIE SŁÓW KILKA

Jestem osobą po sześćdziesiątce, ale zawsze twierdzę, że dopiero wczoraj skończyłam 18 lat. Wychowałam się w „lesie” – mój ojciec był leśniczym.

Mieszkaliśmy na ogół daleko od wsi na skaju lasu, może dlatego kocham naturę, cenię w niej spokój . pracę zawodową rozpoczęłam w 1965 roku i trwa mimo przejścia na emeryturę. Pracuję jako księgowa. Od 43 lat jestem mężatką, mamy trójkę dzieci i czworo wnucząt. Jestem zapaloną podróżniczką. Kocham muzykę, kolekcjonuję płyty z koncertami, operami itp.. Pasjonuje mnie literatura- posiadam duży księgozbiór w tym albumy, przewodniki turystyczne itp. Lubię fotografować. Na każdej wyprawie staram uchwycić coś ciekawego lub niezwykłego. Haftuję krzyżykami obrazy, kartki okazjonalne i zakładki do książek , którymi obdarowuję rodzinę, przyjaciół i znajomych. Piszę wiersz, krótkie opowiadania, fraszki i limeryki. Ostatnio próbuję sił w malowaniu.

Siedem lat uczęszczam do Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie w przekładańcach drukowane były między innymi moje wiersze, opowiadania.  Wydane też zostały zdjęcia w książeczce pt.” Wałbrzych w obiektywie seniorów „. Moje umiejętności organizacji wycieczek po Dolnym Śląsku i pograniczu czeskim oraz imprez plenerowych dla przyjaciół i znajomych wykorzystuję od wielu lat. Zawsze znajduję osoby
chętne do uczestnictwa w nich. Relacje z nich opisuję i umieszczam w uniwersyteckich wieściach wydawanych dwa razy w roku akademickim. 

Uważam, że najważniejszym dla mnie sukcesem był powrót do pełnej aktywności życiowej po operacjach nowotworowych. Żyję pełnią życia, podróżuję, chodzę po górach. Zwiedziłam Tatry, Pieniny, Bieszczady, Beskid Śląski i Żywiecki, góry świętokrzyskie i inne. Spełniam się zawodowo, społecznie- po prostu żyję.

Od 10 lipca już mam zaplanowane wycieczki 18 osobowe do Czeskiego Raju. Przesyłam tylko część moich pasji: wiersze i limeryki, zdjęcia, relacje z wycieczek, pamiętnik Seniorki- zdjęcia i opis, hafty, które wydziergałam.

Wszystko to robię dla własnej satysfakcji i zadowolenia. Wypady na wycieczki organizuję  aby wyrwać przyjaciół z siedzenia w domu. Poznawać zabytki za pograniczu polsko- czeskim. Po prostu być z sobą, bo niestety z roku na rok ubywa nas.

Maria Krajewska


PLIKI DO POBRANIA:


   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 


 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |